WPI Clients English

HUSITI
filmwww.husitifilm.cz

Animovaná komedie, která mění dějiny

Trailery ke stažení

Upoutávka - kino

Upoutávka - TV

Co když se klíčová pasáž našich dějin odehrála úplně jinak, než se nám snaží namluvit učebnice dějepisu? Co když se Mistr Jan Hus v Kostnici ani neohřál, natož aby shořel? Co když měl Jan Žižka víc než jen jedno zdravé oko? Animovaná komedie režiséra Pavla Koutského hravě boří mýty o husitské éře, když na piedestal historie místo kazatele a vojevůdce staví dva neskutečné poplety, kteří se proti své vůli stali hrdiny své doby. Jen to nikdo neví.

Mlhoš je nemajetný šlechtic a Záboj chudý odjakživa. V jedné pražské hospodě je svedla dohromady náhoda a snaha aspoň na chvíli utéct před vlastními problémy (převážně s ženskými). Jako ideální pěšáky pro svou rafinovanou šachovou partii si je vybere Čeněk z Vartemberka, nejvyšší český purkrabí, který zručně lavíruje mezi panovníky Václavem IV. a Zikmundem (ač bratři, z hloubi duše se nenávidí), aby z toho měl on sám co největší prospěch. Když najme Mlhoše a Záboje, aby zavezli kacířského kazatele Jana Husa na kostnický koncil, netuší, že tím nastartuje lavinu, která nakonec možná smete i jeho. Mlhoš a Záboj totiž nejsou schopní splnit ani ten nejmenší úkol, což kompenzují typicky českou vychytralostí a uměním ztřeštěné improvizace, které zásadní měrou ovlivní průběh a výsledek husitských válek. Hus, Žižka a vlastně i celé dějiny se mají na co těšit.

Jeden z nejlepších českých animátorů současnosti Pavel Koutský tvrdí, že jen sebevědomý národ si může dělat srandu z vlastních dějin. V tom mu usilovně pomáhají skvělí herci dabující jednotlivé postavy. Jiří Lábus a Oldřich Kaiser se po čase společně sešli před jedním mikrofonem jako Záboj a Mlhoš, kromě nich uslyšíme i Viktora Preisse, Jana Přeučila, Marka Ebena nebo Marthu Issovou. Husiti jsou hravá komedie plná fórů, gagů a písniček, která potěší diváka každého věku. Kromě historiků.

Rozhovor s Pavlem Koutským, režisérem, výtvarníkem a scénáristou filmu Husiti

HUSITI
hrawww.hrahusiti.cz

Nová česká mobilní hra Husiti podporující stejnojmenný film

Vyřiďte si účty s křižáckými ničemy na bitevním poli v nové mobilní hře Husiti! Hra startuje právě dnes, je vytvořena pro chytré telefony a tablety, ke stažení je zdarma.

Hru lze stáhnout zdarma na App Store a Google Play. Je určena pro iPhone od verze 3GS, pro Android od verze operačního systému 2.3, verze pro tablety pak bude k dispozici příští týden. Hra je vytvořena pouze v češtině.

A na co se můžeme v této strategické hře typu tower defence těšit? Celou hrou provází postavy z filmu Mlhoš a Záboj, kteří otvírají jednotlivé bitvy a občas přijdou i s nějakou tou taktickou radou. Cílem hry je ubránit se nájezdům křižáckého vojska a zamezit tak prolomení husitské obrany. Změřit své síly s křižáky si lze v 9 bitvách na dohromady 3 historických bojištích. Hráč strategicky staví 8 druhů bojovníků proti 8 různým křižáckým silám. Zahrát si lze i nekonečnou hru, která trvá až do samého prolomení husitské obrany křižáckým vojskem. Pro tuto formu hry musí být uživatel obdařen zkušenostmi z předešlých her a svůj výsledek tak může porovnávat s ostatními hráči. Ve hře je možné si pro zlepšení obrany dokoupit tzv. kouzla (např. Husitská píseň, Bažina atd.) a to prostřednictvím účtu na App Store či Google Play.